اعتیاد به اینترنت را چگونه باید ترک کرد ؟

اعتیاد-به-اینترنت

این روز ها با افزایش برنامه های اینترنتی و سرگرم کننده در موبایل ها و بقیه ی رایانه ها اعتیاد هایی بسیار گسترده در این ضمینه یعنی به اینترنت و در کل فضای مجازی به وجود آمده است امروز در این مقاله به برسی عوارض اعتیاد به فضای مجازی خواهیم پرداخت .

اصلا معتاد به اینترنت چه کسی است ؟؟

اصولا فردی که در روز بیش از 5 ساعت به هرگونه فعالیت در فضای مجازی و اینترنت میپردازد دچار اعتیاد به اینترنت و فضای مجازی است .

اعتیاد به اینترنت چه ضرر ها و عوارضی میتواند داشته باشید ؟

1 – افسردگی

در فضای اینترنت هر محتوایی را ممکن است ببینید از بسیاری کلیپ های آزار و اذیت و قتل تا متن هایی بسیار غمناک و … که تمامی این مطالب و محتوا ها ذهن شما را درگیر و افسرده خواهد کرد .

2 – پرخاشگری

وقتی که شما زمان زیادی را در فضای وب و اینترنت در حال فعالیت هستید از ارتباط با افراد حقیقی دور میمانید و در اولین برخورد با آن ها دچار پرخاشگری و عصبانیت خواهید شد .

3 – انزوا از اجتماع

پررنگ ترین مشکل در فضای مجازی این است که افراد جمع های حقیقی را ترک می کنند و به اجتماع در فضای مجازی می پردازند که همین باعث می شود کم کم ارتباطات کم بشود.

برای رهایی از اینترنت باید چه کرد ؟ 

برنامه برای خود داشته باشید.

منظور من این نیست که به خود بگویید بسیار خب من صبح 1 ساعت می روم، یعد از ظهر یک ساعت می روم و شب ها نیم ساعت.

هرگز اینکار را اگر شرایطش را ندارید انجام ندهید چرا که امروز هرکسی با فردایش متفاوت است  و همان زمان استفاده از فضای مجازی ممکن است اتفاقی برای شما رخ دهد و نتوانید از این یک ساعت استفاده کنید در نهایت ذهن شما درگیر می شود و در بقیه روز نمیتوانید کار های خود را به درستی و با حواس کامل انجام دهید .

برخی هم ممکن است با یک دوست در ارتباط باشند که در آن یک ساعت ممکن است دوست او در فضای مجازیحضور نداشته باشد که این هم مشکل ایجاد می کند.

برنامه-ریزی-ترک-اینترنت

پس منظور از برنامه این است که به عنوان مثال فضای مجازی را به شکل یک هدیه برای خود ترتیب ببینید به عنوان مثال به خود بگویید که اگر من به فلان هدف روزانه ام رسیدم این مقدار از فضای مجازی استفاده می کنم یا …

یا بازه ی زمانی خاص برای خود مشخص کنید یعنی بگویید حداکثر استفاده من از فضای مجازی برای مثال  20 دقیقه است که از آن سود و نتیجه می گیریم و اگر بعد از این 15 دقیقه همچنان در کانال ها در حال گشت زدن بودم یا درگروه ی پیام های بی مورد میدادم این یعنی آنکه در حای ابطال وقت هستم و نتیجه آن اعتیاد به فضای مجازی خواهد بود.

قانون 5 دقیقه

به خود بگویید که فقط 5 دقیقه می خواهید از این فضا بیرون بیایید و وقت خود را مختص به کاری دیگر به کار ببندید، به خاطر داشته باشید که اگر این کار را انجام بدهید بعد از 5 دقیقه اشتیاق بیشتر انجام دادن یک کار در شما شکل می گیرد و کم کم به همین شکل شما می توانید اعتیاد خود را به فضای مجازی کم و کم تر کنید.

امیدوارم که این مقاله تاثیر زیادی در آگاهی شما از اعتیاد به اینترنت و ترک اعتیاد به اینترنت داشته باشد. موفق باشید

برای خرید فالوور ارزان و افزایش فالوور اینستاگرام کلیک کنید .

برای بازگردانی اکانت اینستاگرام کلیک کنید