فالورهای واقعی چه ویژگی هایی دارند؟

فالورهای واقعی چه ویژگی هایی دارند؟

اینفلوئنسر مارکتینگ می تواند نتایج باورنکردنی را برای برندهایی که به خوبی از آن استفاده می کنند؛ ایجاد کند. اما انتخاب اینفلوئنسر با فالوورهای واقعی برای بازدهی بالای کمپین بسیار اهمیت دارد. بنابرین پیش نیاز اصلی برای کار یک کمپین این است که از اینفلوئنسرهای واقعی برای انتشار پیام برند استفاده کند. افراد بی‌وجدان آنلاینی وجود دارند که شهرت و مزیت‌های یک اینفلوئنسر بهره میبرند؛ بدون اینکه فرایند رسیدن به آن را انجام دهند و ترجیح می دهند با فالوورهای فیک و غیرواقعی؛ کسب درآمد کنند.  بنابرین برندها باید قبل از شروع همکاری، تأثیرگذاران خود را به دقت بررسی کنند. یکی از موارد مهمی که برندها باید به آن توجه داشته باشند فالوورهای جعلی است.

روش های تشخیص فالوورهای فیک

دنبال کنندگان آنها را بررسی کنید.

قبل از تماس با یک تأثیرگذار برند بالقوه، حساب کاربری آنها را بررسی کنید تا ببینید آیا آنها فالوورهای جعلی دارند یا خیر. تشخیص اینکه چه زمانی اینفلوئنسر شما توسط پروفایل های جعلی دنبال می شود، آسان تر از آنچه فکر می کنید است. رای یافتن این موضوع به دنبال موارد زیر باشید:

  • دنبال کنندگان بدون عکس یا پست: اگر یک اینفلوئنسر توسط کاربرانی که پست نکرده اند و/یا عکس پروفایل ندارند دنبال شود، معمولاً می توانید فرض کنید که این فالوورها جعلی هستند. برندها همچنین باید به دنبال اینفلوئنسرها با تعداد زیادی حساب خصوصی و نام‌های کاربری «هرزنامه» باشند.
  • نظرات نامربوط و/یا اسپم: اگر یک اینفلوئنسر نظرات زیادی داشته باشد، به راحتی می توان حدس زد که فالوورهای او فعال هستند. چند عکس را نگاه کنید و نظرات را اسکن کنید. اگر نظرات به وضوح نامربوط یا جعلی هستند، آنها از طرفداران جعلی هستند.

بیشتر بخوانید:

بهترین ابزار های مدیریت پیج اینستاگرام

  • دنبال کردن/دنبال شدن توسط سرویس‌های «خرید طرفداران»: اگر دنبال‌کنندگان آن‌ها و افرادی را که دنبال می‌کنند نگاه کنید، ممکن است یک یا دو اکانت خرید فالوور را ببینید. این‌ها علامت های مهمی هستند که اینفلوئنسر در حال جذب فالوورهای جعلی اینستاگرام است.

تعامل فالوور را بررسی کنید.

اگر یک حساب کاربری هزاران فالوور داشته باشد، می توان انتظار داشت که نرخ تعامل آنها متناسب باشد. برندها می توانند با مقایسه تعداد فالوورها و تعداد لایک ها و تعداد نظرات به این موضوع پی ببرند. حساب‌های اینستاگرام با فالوورهای زیاد و نرخ تعامل بسیار پایین احتمالاً تعداد زیادی فالوور جعلی دارند. با تقسیم تعداد کل لایک ها و کامنت ها بر تعداد کل فالوورها، نرخ تعامل یک حساب را محاسبه کنید.

از این اعداد به عنوان معیاری برای بررسی تعامل فالوور استفاده کنید. 10 عکس آخر کاربر را بگیرید و تعداد کل نظرات و لایک ها را به طور میانگین بگیرید، سپس بر تعداد فالوورها تقسیم کنید و در 10 ضرب کنید تا میانگین نرخ تعامل را بدست آورید. حتی اگر تعامل بررسی شود، مطمئن شوید که دنبال کنندگان و نظرات آنها را بررسی می کنید تا تأیید کنید که حساب این لایک ها و نظرات را از دنبال کنندگان جعلی خریداری نکرده است.

از یک ابزار خودکار یا نرم افزار ها استفاده کنید.

اگر جستجو از طریق فالوورها و مقایسه نرخ تعامل به صورت دستی مناسب نیست، ابزارهایی وجود دارد که به تشخیص جعلی بودن فالوورهای اینفلوئنسر کمک می کند.

FakeCheck یک پروفایل را اسکن می کند و تعداد فالوورهای جعلی را در مقابل فالوورهای واقعی تعیین می کند. این ابزار همچنین مشکوک ترین فالوورها را نام می برد. FollowerCheck یک ابزار رایگان است که یک عکس فوری از دنبال کنندگان یک حساب ارائه می دهد. حتی می تواند برای حساب های قانونی مفید باشد. اگر یک حساب قانونی متوجه شود که چندین فالوور جعلی به حساب آنها متصل شده اند، می توانند وارد حساب کاربری خود شده و آن کاربران را مسدود/حذف کنند. FollowerCheck روی حساب هایی با تعداد فالوورهای بیشتری بهترین کار را دارد و 100٪ دقیق نیست، اما می تواند تصویر بزرگی از شکست فالوور یک حساب ارائه دهد.

Social Audit Pro یک سرویس پولی است که تجزیه و تحلیل فالوورها را برای حساب های اینستاگرام ارائه می دهد. این پلتفرم حسابرسی کاملی از فالوورهای پروفایل انجام می دهد که شامل تجزیه و تحلیل مفید است. بسته به بزرگی یک حساب، سطوح پرداختی متفاوتی وجود دارد – از 5 دلار برای حساب های با 5000 فالوور تا 20 دلار برای حساب های با 20000 فالوور. پرداخت ها یک بار هزینه است و حتی برای برندهایی که بودجه کمی دارند نیز معقول است.

بررسی کامنت پست های پیج

یک راه ساده دیگر بررسی کامنت های پیج مورد نظر است. دقت کنید ببینید چه اکانت هایی کامنت گذاشته اند و مانند روش دوم به آی دی، تصویر پروفایل و تفاوت فالور و فالویینگشان دقت کنید. همچنین دقت کنید ببینید متن کامنت ها به چه صورت است. اگر دیدید اغلب کامنت ها جملات تکراری از قبیل “خیلی خوب، لایک ، عالیه ، پست های خوبی داری و غیره” بود شک نکنید کامنت ها فیک هستند!

نتیجه گیری

بسیاری از کاربران اینستاگرام دریافته‌اند که اضافه کردن فالوورهای خود با حساب‌های پولی می‌تواند به آنها کمک کند تا به عنوان یک اکانت تأثیرگذار؛ درآمد کسب کنند. با این حال، این به وضوح اصالت و نفوذ آنها را تضعیف می کند. بررسی دستی فالوورها برای اکانت ها و نظرات هرزنامه راهی سریع برای فهمیدن اینکه نظرات و لایک ها از طرف فالوورهای واقعی هستند یا جعلی هستند. برخی از حساب‌های قانونی ممکن است توسط حساب‌های اسپم یا خدمات خرید طرفداران دنبال شوند، اما اگر یک اینفلوئنسر بالقوه تعداد زیادی فالوور جعلی داشته باشد، برندها باید این مشارکت را منتقل کنند.

امتیاز دهید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید
چت در واتس آپ!
1
به کمک نیاز دارید؟
سلام، چطور می‌توانم به شما کمک کنم؟