ماریا خرسند 

ماریا خرسند بانوی ایرانی 50 ساله و مقیم کالیفرنیا است که بعضی او را از بلند مرتبه ترین مدیران صنعت آی تی در جهان میدانند .

بسیاری از ایرانی ها در صنعت ای تی در جهان به موفقیت های بزرگی دست یافته اند اما ماریا خرسند یکی از بلند پایه ترین و در عین حال از معدود زنان فعال در این رشته است .

ماریا-خرسند

خرسند در ماه اخیر به مدیر عاملی شرکت بزرگ و معروف dell برگزیده شد اما این بانوی ایرانی پیش از این هم از مناصب بزرگ تری نیز برخوردار بوده است .

رییس پروژه بلوتوث

حتما تا به حال با تکنولوژی بلوتوث آشنا شده اید و از امکانات این تکنولوژی استفاده کرده اید باید بگویم که در زمانی که خانم خرسند در شرکت بزرگ اریکسون مشغول به کار بود مدیریت و ریاست این پروژه انقلابی را برعهده داشت و این موفقیتی بسیار بزرگ برای خود ایشان و کشورمان ایران بوده است .

بخوانید : چگونه در اینستاگرام هک نشویم ؟؟

ماریا-خرسند

ماریا خورسند در سال ۱۹۵۷ (۱۳۳۶) در شهر ساری، مرکز استان مازندران ایران، متولد شده است.

او در سال ۱۹۷۵ به لس‌آنجلس مهاجرت کرد و فوق‌لیسانس کامپیوتر خود را از دانشگاه فولرتون (Fullerton) کالیفرنیا گرفت.

هر چند که مادر ماریا میخواست که ماریا بعد از تحصیل به ایران بازگردد اما او در همان جا ماندنی شد . هرچند او هیچ وقت هویت ایرانی خود را پنهان نکرده است و همین باعث شد که بر سر راه شغلی او مشکلاتی برایش پیش بیاید .

بخوانید : 5 استارتاپ بزرگ ایران 

برای مثال زمانی که میخواست فرم استخدامی برای حضور در بخش ای تی وزارت دفاع آمریکا را پر کند بعد از نوشتن ملیت ایرانی خود در بخش nation به راحتی از پروسه استخدام کنار گذاشته شد .

او با همسرش در دانشگاه فولرتون آشنا شد و بعد از ازدواج به سوئد مهاجرت کردند .

او پیش از آن تجربه کار در چند شرکت نفتی و کامپیوتری آمریکایی چون شرکت نفتی یونیون کالیفرنیا

و شرکت کامپیوتری یونیسیس را به تجربیات کاری خود اندوخته بود و همین مساله باعث شد

پس از ورود به سوئد بتواند در کمپانی بزرگ اریکسون استخدام شود.

خرید فالوور ارزان

بازگردانی اکانت اینستاگرام