باهوش ترین هکر های جهان

باهوش-ترین-هکر-ها

باهوش-ترین-هکر-ها

شاید شما هم با شنیدن نام هکر به یاد خرابکاری یا ایجاد مزاحمت های سایبری و سرقت اطلاعات بیافتید . اما باید به شما بگم که همه هکر ها اینطور نیستند اصولا هکر ها به دو دسته کلی کلاه سفید و کلاه سیاه تقسیم میشوند که هکر های کلاه سفید با برسی نقاط ضعف یک سایت یا یک سیستم ها هر چیزی که در فضای سایبر است به جای هک کردن آن با اطلاع دادن به مدیر و ادمین وب سایت و سیستم اقدام به رفع مشکل امنیتی میکند ! که در بیشتر مواقع برنده یک جایزه میشود مثل بسیاری از وب سایت ها که برای گزارش ضعف های امنیتی آن وب سایت جایزه گذاشته اند .

اما هکر های کلاه سیاه به دنبال خرابکاری و بیشتر خودنمایی هستند آن ها پس از پیدا کردن ضعف های امنیتی به جای گزارش به مدیر وب سایت اقدام به هک کردن آن وب سایت میکنند.

در این مقاله با 7 نفر از بزرگترین و باهوش ترین هکر های جهان آشنا خواهید شد . با فالوور پرو همراه باشید با باهوش ترین هکر های جهان 

1 – کوین میتینگ 

برگترین-ترین-هکر-های-دنیا

برگترین-ترین-هکر-های-دنیا

وقتی که نام کوین در بین شرکت های بزرگ آمریکایی برده میشد لرزه بر اندام آن ها میافتاد . کوین در گذشته به عنوان تحت تعقیب ترین مجرم سایبری توسط دادگستری آمریکا شناخته میشد . از زندگی پر هیجان وی بسیاری از فیلم ها و حتی بازی ها ساخته شده است .

کوین چه کاری انجام داد ؟؟ 

کوین با نفوذ و هک کردن شبکه Digital Equipment Corporation به دو سال حبس محکوم شد اما با قرار داد یک ساله تحت نطارت زندان آزاد شد . وی پس از آزادی نیز دست از خرابکاری های رایانه ای خود برنداشت و سازمان دفاع ملی آمریکا را نیز هک کرد .

2 – جاناتان جیمز 

جاناتان که با لقب c0mrade در جوامع سایبری فعالیت میکرد زندگی بسیار پر فراز و نشیب و البته غم انگیزی داشت وی در دوران نوجوانی هک را شروع کرد و توانست به چند سازمان دولتی نفوذ کند .

جاناتان چه کاری انجام داد ؟؟

وی توانست با نفوذ و هک کردن سازمان فضایی آمریکا nasa بیش از 1.7 میلیون دلار اطلاعات را استخراج کند .

او پس از چند سال فعالیت در دنیای سایبری و هکری در 25 سالگی خودکشی کرد !

3 – کوین پولسن 

بزرگترین-هکر-های-جهان

کوین پولسن که در جوامع دیجتال با نام Dark Dante شناخته میشود توانست 1 ایستگاه رادیویی را هک کند و خود را برنده پورشه جا بزند و جالب اینجاست که تمامی این کار ها را توانست در 15 دقیقه انجام دهد.

کوین چه کاری انجام داد ؟ 

کوین توانست به شبکه پلیس آمریکا fbi نفوذ کند و اطلاعات مهمی را استخراج کند. و در نهایت در هنگام خرید از یک سوپر مارکت دستگیر و به 51 ماه زندان محکوم شد .

او اکنون مشغول روزنامه نگاری است .

4 – گری مک کینون

بزرگترین-هکر-های-جهان

گری مک کینون که با نام مستعار solo در دنیای سایبری فعالیت میکرد گفته میشود که توانسته بزرگترین هک نظامی در دنیا را ترتیب دهد .

گری مک کینون چه کاری انجام داد ؟ 

او توانست به بیش از97 کامپیوتر ناسا و ارتش آمریکا نفوذ کند اما به گفته خودش او خواسته به اطلاعاتی دست یابد که درباره موجودات فضایی که دولت آمریکا آن را از مردم پنهان میکند اما به گفته مقامات قضایی او بیش از 300 کامپیوتر را از کار انداخته و هدفی جز خرابکاری نداشته است

وی اکنون در اسکاتلند زندگی میکند و از fbi در امان است

5 – رابرت تاپان موریس

بزرگترین-هکر-های-جهان

پدر وی که در آزمایشگاه علوم کامپیوتری بل فعالیت میکرد او نیز علوم کامپیوتری را از پدر خود آموخت .

موریس چه کاری انجام داد ؟

او توانست با ساختن کرمی و پخش کردن آن در بین کامپیوتر های سر تا سر جهان بیش از 10 هزار کامپیوتر را آلوده کند او در سال 1989 دستگیر شد و به 3 سال حبس و پرداخت 10 هزار دلار محکوم شد .

موریس اکنون بر کرسی استادی در انستیتو فناوری ماساچوست نشسته است.

امیدوارم که از این مقاله نهایت لذت را برده باشید .