مقایسه سروش و تلگرام

این روز ها بازار پیام رسان های داخلی و خارجی بسیار داغ است ما امروز در فالوور پرو مرجع خرید فالوور ارزان و بازگردانی اکانت اینستاگرام به مقایسه سروش و تلگرام از هر نظر خواهیم پرداخت .

مقایسه-سروش-و-تلگرام

مقایسه-سروش-و-تلگرام

مزایای تلگرام 

پیام رسان تلگرام که اکنون با داشتن بیش از 40 میلیون کاربر ایرانی توانسته به بزرگترین پیام رسان و شبکه اجتماعی در ایران تبدیل شود از سال 2013 میلادی توسط پاول دروف جوان ایجاد شد . 

این پیام رسان را میتوان موفق ترین پیام رسان از لحاظ کاربر و جذب رضایت کابران در ایران معرفی کرد .

با به روز رسانی های این پیام رسان در هر ماه شاهد اضافه شدن برخی از امکانات جدید و فوق العاده هستیم که از مهم ترین امکانات که به این نرم افزار اضافه شده است ساخت گیف و امکان برقراری تماس صوتی با کیفیت است اما متاسفانه امکان تماس صوتی این نرم افزار به طور کل فیلتر شده است دلیل آن شاید ضرر های مالی هنگفت اپراتور های تلفن همراه میباشد که در صورت فیلتر نشدن دیگر شاید هیچکس از تماس از طریق اپراتور ها استفاده نمیکرد .

از دیگر مزایای این پیام رسان امنیت فوق العاده بالای این پیام رسان است به طوری که در وب سایت خود تلگرام جایزه ی 300 هزار دلاری برای هک تلگرام گذاشته شده است !

هم اکنون در بستر این شبکه ی ارتباطی کسب و کار های بسیاری به وجود آمده است از خرید و فروش اجناس گرفته تا مدیریت کانال های تولید محتوا و …

این پیام رسان توانسته از لحاظ اقتصادی تحولی شگرف در کسب و کار ها ایجاد کند بیش از 50 هزار نفر به صورت مستقیم از این پیام رسان در حال کسب درآمد هستند ! و حتی بقیه کاربران به صورت غیر مستقیم نیز از این پیام رسان امرار معاش و کسب درآمد میکنند برای مثال فردی صاحب فروشگاه کفش است و با قرار دادن مدل های کفش ها در کانال خود اقدام به تبلیغات و جذب مشتری به فروشگاه خود میکند !

بخوانید : چه کسی ما را در اینستاگرام بلاک کرده است ؟

معایب تلگرام !

این که بگوییم تلگرام هیچ عیبی ندارد بسیار اغراق کرده ایم ! زیرا که حتی بزرگترین شبکه های اجتماعی جهان مثل فسبوک و توییتر نیز دارای  معایب زیادی هستند !

تلگرام رمز نگاری شده و امکان دسترسی به پبام های کابران حتی برای خود جناب پاول دورف امکان پذیر نیست این یک مزیت است اما فکرش را یکنید اگر فردی از شما کلاه برداری کند که این پیام رسان بسیار گسترده شده است و یا حتی قصد اثدام تروریستی داشته باشد امکان شناسایی آن فرد وجود ندارد !

متسافانه در ماه اخیر شاهد حمله های سایبری به سرور های تلگرام بودیم که برای چند ساعت در روز های دوشنبه و پنجشنبه این نرم افزار از دسترس خارج شد . با زیاد شدن تعداد کاربران حتی به گفته خود تلگرام عضویت روزانه 600 هزار نفر در این پیام رسان شاید هزینه های تهیه سرور های مناسب که بتواند پاسخ این تعداد زیاد از کاربر را داشته باشد برای تلگرام سخت باشد !

مزایای سروش 

خب میرسیم به برسی مزایای سروش . پیام رسان سروش پیام رسانی ایرانی است که از سال 1395 در دسترس مخاطبان قرار گرفت و حالا به گفته خود سازندگان سروش با 3 میلیون کاربر توانسته به پیام رسان بزرگی تبدیل شود .

از دیگر مزیت های سروش ایرانی بودن این نرم افزار است ! این نرم افزار تماما توسط برنامه نویسان ایرانی طراحی شده و دارای سرعت نسبتا خوبی میباشد .

اینترنت رایگان نیز برای کابران این پیام رسان تهیه شده است که تا آخر سال جاری کاربران میتوانند با خیال راحت و اینترنت رایگان از این نرم افزار استفاده کنند .

بخوانید : روش های کسب در آمد از کانال تلگرام

معایب سروش 

سروش برای کسب درآمد فعلا مناسب نیست زیرا که بیشتر  کاربران ایرانی در تلگرام هستند و به سروش آن طور که باید دارای کاربر زیادی نسبت به تلگرام نیست !

مشکلات امنیتی که این روز ها توسط برخی از هکر ها در شبکه های اجتماعی فاش شد امکان دسترسی به شماره های ادمین های کانال ها بود ! که نمیتوان این مشکل را نادیده گرفت اما به گفته برنامه نویسان این پیام رسان این مشکل حل شده است.

سروش برخی از امکانات تلگرام مثل ساخت گیف را ندارد 

در کل مقایسه بنده از این دو پیام رسان همین ها بود اگر نکاتی مد نظر شما است یا انتقادی دارید میتوانید در بخش نظرات بنویسید 

مطالب مرتبط:

بازگردانی پیج های هک شده

خرید فالوور ارزان

صفر تا صد همه ی مشکلاتی که می تواند در اینستاگرام برایتان به وجود بیاید!