دلایل کاهش تعداد لایک در اینستاگرام

عملکرد درونی اینستاگرام همیشه در حال تغییر است. همگام شدن با همه چیز ممکن است دشوار باشد. گاهی اوقات این تغییرات باعث می شود که این سوال را از خود بپرسید “چرا من ناگهان لایک کمتری در اینستاگرام دریافت می کنم؟” با توجه به اینکه لایک یکی از راه هایی است که به شما کمک می کند تا در اکسپلورر نمایش داده شوید؛ احتمالا باید از این اتفاق جلوگیری کنید. ما در ادامه این مطلب درباره علل و عواملی که ممکن است باعث کاهش تعداد لایک در اینستاگرام شود بیشتر صحبت خواهیم کرد.

1. ربات ها در حال خاموش شدن هستند.

اینستاگرام سیاست سختگیرانه ای در قبال ابزارهای خودکار دارد، مانند ربات های خودکاری که افراد را دوست دارند و دنبال می کنند. این برنامه همچنین دارای یک تاریخچه پیچیده با ابزارهای ارسال خودکار است. این ابزارهای اینستاگرام منبع قابل توجهی از لایک ها و کامنت ها برای افراد در سراسر پلتفرم هستند، بنابراین یکی از اولین چیزهایی که باید در نظر بگیرید اگر تعداد لایک های زیادی دریافت نمی کنید این است که یک ربات بسته شده است.

ربات‌ها همچنین به طور مرتب نظرات خود را ارسال می‌کنند. این نظرات نسبتاً عمومی بوده و شامل اموجی می شود. مشکل این است که این ربات‌ها اسپم هستند و حساب‌های واقعی نیستند. لایک ها و نظراتی که می گیرید واقعی نیستند. اینستاگرام در حال انجام اقداماتی برای جلوگیری از اسپم در پلتفرم خود است.

نقطه ضعف همه اینها این است که شما به اندازه‌ای که ربات‌ها به طور خودکار پست‌های شما را لایک کرده‌اند، لایک نمی‌گیرید – چه بخواهید چه نخواهید. با ربات های کمتر، لایک های کمتری دریافت خواهید کرد. اگر کاهش ناگهانی در تعامل وجود داشت، نگران نباشید. این می تواند به این معنا باشد که باید شماره های خود را دوباره تنظیم کنید و راه هایی برای افزایش لایک و فالوهای ارگانیک پیدا کنید.

2. ممکن است Shadowbann شده باشید.

اخیراً واکنش‌های زیادی علیه اینستاگرام به دلیل رویکرد آن‌ها به شادوبن کردن کاربران صورت گرفته است. هر کسی می تواند در هر زمان بدون هیچ اطلاعی با شادوبن ضربه بخورد. این یک مشکل پیچیده است که باید با آن مقابله کرد. تنها یک نشانه وجود دارد که نشان می‌دهد شما شادوبن شده‌اید – کاهش مشارکت. اگر Shadowban دارید، اساساً افراد جدید نمی‌توانند پست‌های شما را ببینند. مهم نیست که چه کاری انجام می دهید، افراد کمتری آنها را پیدا می کنند – به این معنی که شما به اندازه معمول تعداد لایک دریافت نمی کنید. مراقب این موضوع باشید.

بیشتر بخوانید:

معرفی بهترین برنامه های افزایش فالوور

3. هشتگ های شما کار نمی کنند.

به نظر می‌رسد شادوبن های اینستاگرام مربوط به هشتگ‌هایی است که مردم استفاده می‌کنند. برخی از هشتگ ها به طور کامل مسدود یا ممنوع هستند و استفاده از آنها منجر به ایجاد شادوبن می شود. برخی از این هشتگ ها به طور موقت و برخی دیگر به طور دائم ممنوع هستند. چیزهای ساده و احمقانه ای مانند “TGIF” و “BeautyBlogger” در پلتفرم مسدود شده اند، به این معنی که افراد نمی توانند پست شما را با استفاده از آن برچسب ها پیدا کنند.

مشکل دیگر هشتگ ها این است که ممکن است از برچسب های بیش از حد استفاده شده استفاده کنید. ما در حال صحبت از هشتگ هایی هستیم که میلیون ها پست دریافت می کنند. مواردی که بیش از حد مورد استفاده قرار می‌گیرند نیز معمولاً ممنوع می‌شوند، اما حتی اگر اینطور نباشند، تقریباً غیرممکن است که در آن دسته از افراد متمایز شوید. کمی وقت بگذارید و هشتگ های منحصر به فرد اینستاگرام را برای پست های خود ایجاد کنید و از بقیه متمایز شوید.

4. الگوریتم اینستاگرام تغییر کرده است.

فید اینستاگرام دیگر مانند گذشته زمانی نیست. این بدان معناست که فالوورها بلافاصله پست‌های جدید شما را نمی‌بینند. دنبال کنندگان شما فوراً پست های شما را دوست نخواهند داشت زیرا آنها را نمی بینند. الگوریتم اینستاگرام در حال حاضر کمی عجیب است، زیرا هر چه یک شخص بیشتر با یک حساب ارتباط برقرار کند، آن حساب بیشتر در فید خانه او ظاهر می شود.

اینستاگرام از زمانی که کاربران یک حساب کاربری را دوست دارند و با آن درگیر هستند، یادداشت می‌کند و به مردم اجازه می‌دهد آن حساب‌ها را بیشتر ببینند. نکته کلیدی از همه اینها این است که تعامل با الگوریتم مدرن اینستاگرام کلیدی است. هر چه شما و فالوورهایتان بیشتر با یکدیگر تعامل داشته باشید، احتمال اینکه در بالای فید آنها ظاهر شوید بیشتر است. آیا حسابی وجود دارد که به آن علاقه خاصی داشته باشید؟ اعلان‌ها را برای آن حساب روشن کنید. به هر حال، اگر می خواهید دیگران به شما فکر کنند، باید به فکر دیگران باشید.

5. تغییر الگوریتم بزرگتر از حد انتظار بوده است.

تغییر دیگر در الگوریتم اینستاگرام به این معنی است که گاهی اوقات افراد می توانند پست هایی را پیدا کنند که چند روز پیش در فید آنها ظاهر می شود. جای تعجب نیست که اگر مردم پست های شما را به مدت دو روز نبینند، مانند گذشته آن را دوست ندارند. خوبی این است که این بدان معناست که پست‌های شما نسبت به گذشته ماندگاری بیشتری دارند. نکته بد این است که افراد زیادی، به ویژه فالوورها، در اولین بار پست های شما را نمی بینند.

توصیه می کنیم که یک استراتژی هشتگ قوی تهیه کنید. هشتگ هایی که استفاده می کنید نشان می دهد که افراد چگونه پست ها و حساب شما را پیدا می کنند. اگر یک روز بعد پست‌های شما مورد توجه قرار نگرفت، حداقل می‌توانید برای جذب هرچه بیشتر افراد هنگام ارسال پست تلاش کنید.

6. ثبات شما کاهش یافته است.

ثبات برای موفقیت اینستاگرام حیاتی است. اگر چند روز بدون پست بمانید، ممکن است متوجه شوید که تعداد لایک‌های زیادی دریافت نمی‌کنید. هر چه بیشتر از اینستاگرام فاصله بگیرید، مدت زمان بیشتری طول می کشد تا با حساب خود به سطوح «عادی» برگردید. شما باید تا آنجا که ممکن است به صورت ثابت پست کنید. ساده ترین راه برای حفظ ثبات این است که در ابتدای هفته چند ساعت وقت بگذارید تا پست های خود را از قبل برنامه ریزی کنید. پس از آن همه چیز به طور خودکار مدیریت می شود، به این معنی که اصلاً لازم نیست نگران ارسال مداوم پست یا استوری باشید.

جمع بندی

دلایل متعددی وجود دارد که باعث می شود به اندازه گذشته لایک های زیادی در اینستاگرام دریافت نکنید. ممکن است چیزی خارج از کنترل شما باشد، مانند ممنوعیت ربات ها. با این حال، ممکن است چیزی باشد که شما نیز روی آن تأثیر دارید، مانند استفاده از هشتگ های اشتباه یا ارسال با نرخ ثابت. کمی وقت بگذارید و فکر کنیددر مورد نحوه مدیریت حساب خود و اینکه آیا کاری برای اجرای بهتر آن می توانید انجام دهید. اگر به کمکی برای مدیریت اکانت اینستاگرام خود و گرفتن هر چه بیشتر لایک نیاز دارید، از تماس با کارشناسان فالوور پرو غفلت نکنید.

امتیاز دهید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید
چت در واتس آپ!
1
به کمک نیاز دارید؟
سلام، چطور می‌توانم به شما کمک کنم؟